Kadın.Net

Akne İzleri Nasıl Geçer?

Akne İzleri Nasıl Geçer?

Akne izlerini geçirmek için, bir çok kozmetik ürün ve bir çok metot görebilirsiniz. Ancak çoğu yöntem akne izlerini hem çok uzun zamanda hem çok fazla seans ile geçirebilmeyi vaat eder hem de tamamen yok olacağı garantisini veremez. Ancak Dermoabrazyon yöntemi en kaliteli ve ne kesin akne izi yok etmek yöntemidir. Bu yöntemde kaliteli özel uçlar ile elmas uçlar kullanılır ve son derece başarılı sonuçlar alınır.
Dermoabrazyon yöntemini özel uçlarla akne izlerini bir tür silgi gibi silebilen bir yöntem olarak düşünebilirsiniz. Bu yöntemle cildin yüzeyi mekanik açıdan düzeltilir ve akne izler gözle görülür şekilde yok edilir.
Dermoabrazyon
Dermoabrazyon yöntemi, akne izlerinin derecesi ve çokluğuna göre bir kaç ay sürebilir. Alanında deneyimli bir uzman tarafından uygulanan bu yöntem ortalama yarım saat sürer ve cerrahi bir işlem gerektirmez. Bu işlem herhangi bir kesi olmadan yapılır ve tıbbi bir uygulama olduğu için kesinlikle bir uzman tarafından yapılır. Dermoabrazyon yöntemi ile akne silme işleminde herhangi bir acı duymamanız için lokal anestezi yöntemini tercih edebilirsiniz. Aslına bakarsanız lokal anestezi uygulanmasada sinek ısırığı hafif yanma hissinden başka birşey hissetmezsiniz. Akne silme işlemi bittikten sonra yüzünüze herhangi bir pansuman, sargı yapılmaz. Yalnızca özel bir krem sürülür ve yüzünüz açık bırakılır. Yüzünüzde kabuklanma oluşacaktır ama bu kabuklanma ortalama 1 haftada dökülerek yok olur ve altından yeni, sağlıklı pırıl pırıl lekesiz, izsiz bir cilt çıkar. Bu sonucu kremler ile aylarca belkide yıllarca uğraşsanız elde edemeyebilirsiniz.
Dermoabrazyon yönteminin ardından güneşin zararlı ışınlarından uzak durmalısınız. Uygun nemlendiriceler ile cildinizi desteklemelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica