enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yumurtalık Yaşlanması Olan Kadın Ne Yapmalı?

Yumurtalık Yaşlanması Olan Kadın Ne Yapmalı?

Öncelikle her konuda bilinçli olmak ve uzman yardımı almak gereklidir. Genç kızların bir sorunu olsun veya olmasın jinekolojik muayene yaptırmaları çok doğru bir hareket olacaktır. Yumurtalık yaşlanması 35 yaşında başlayan ve 45 yaşına kadar devam eden bir durumdur. Fakat bazı kadınlar için durum böyle değildir. kimlik yaşı 29 olan bir kadının yumurtalık yaşı 40 olabiliyor. 45 yaşından sonra menepoz başlanamasıyla doğruganlık neredeyse sıfırlara inmiştir. Yumurtalık yaşlanması hiçbir şekilde öğrenilemez ancak jinekolojik muayene ve hormon testleri dışında. Bununla beraber adet düzensizliği veya başka bir durum yumurtalık yaşlanmasının habercisi değildir.
Yumurtalık Yaşlanmasına Dikkat
Yumurtalık yaşlanması hamile kalıp kalınmama durumunu değil sadece hamile kalma potansiyelini belli eden bir durumdur. Bu durumda yumurtalık yaşlanması yaşayan bir kadının gebe kalmama durumu söz konusu değildir. Bekar veya evli kadınların mutlaka jinekolojik muayeneye gitmesi gereklidir. Evlenip bebek yapma sürecini ertelemek isteyen kadınların mutlaka muayene için doktora gitmesi gereklidir. İleride pişman olmamak için yumurtalıklarınıza ve genel rahim muayenenize gitmekte yarar olacaktır. İlerleyen yaşlarda yaşanabilecek gebe kalamama durumuna karşılık erken teşhis erken tedavi çok önemlidir. Yumurtalık yaşlanması olan kadının kesinlikle gebe kalma sürecini ertelememesi gereklidir. En kısa sürede gebe kalması gereklidir. Her geçen zaman aleyhine olacak ve yumurtalıkların kalitesi her geçen gün düşecektir. Yumurtalık yaşlanması tedavi edilir bir durum değildir. Yumurtalık yaşlanmasını durdurmak veya yumurtalıkları gençleştirmek kesinlikle mümkün değildir. Yumurtalık yaşlanması olan kişilerin gebe kalma şansı her geçen gün azalacağı için gebeliği ertelememesi gereklidir. Erken teşhis yapıldığı zaman kadının gebe kalma sürecini ertelemesi gibi bir durum olmaz.
Gebe kalmak istemeyen ve gebeliği erteleyen ailelerin mutlaka bir jinekolojik muayene yaptırıp hormonlarına ve yumurtalıklarına baktırması gereklidir. Yumurtalık yaşlanması genç yaşlara kadar indiği için evlenmemiş genç kızlarında jinekolojik muayeneden geçmesi gereklidir. Yumurtalık yaşlanması tedavi edilemeyen bir durum olduğu için ilerleyen vakalarda tüp bebek tedavisi süreci başlayabilir. Rahim kontrolüde doktora gidildiği zaman kadınlarda yapılmalı ve smear testi 6 ayda bir yaptırılmalıdır. Sağlık aksatılmaması gereken ve ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Sağlık dünyadaki en büyük zenginlik ve bulunmaz bir nimettir. Sağlık kaybedilmeden önemini bilmelisiniz.
 
 

Yorumlar

  1. blank seval dedi ki:

    bu anlatılan sorunlar bende çıktı.şuan maalesef yaşıyorum.bugün doktor aynılarını bana anlattı burdada aynılarını görünce aslında birazda olsa rahatladım.çünkü kesin olarak ilacı bırakıp hamileliği düşünüyorum.ama bir şey soracam.değerlerim düşükse yumurtalıklarımın kalitesi düşükse bu hamilelik için sorun olmaz mı düşük falan.ve hamilelikte de sorun olmaz mı lütfen bana cevap yazın teşekkürler

  2. blank ayse dedi ki:

    Bende gittim doktorum yumurtalarin gelismiyor ve yaslanma var dedi ama yeni baslamis geri dönebilecegini söyledi ne yapmaliyim

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica