Kadın.Net

Sarımsak İle Uçuğa Veda Edin!

Sarımsak İle Uçuğa Veda Edin!

Dudakta görülen içi sıvı dolu olan kabarcık yaralara uçuk denir. Uçuk sıklıkla dudakta ve çevresinde görülür. En çok rastlanan ve tekrarlayan ağız yaralarıdır. Uçuklar genellikle ağrılıdır. Ağrı uçuk çıkmadan birkaç gün öncesinde ortaya çıkar.
Saatler içinde patlayarak ortalama 8-10 gün devam eder. Uçuk bir herpes simpleks virüsünün aktif duruma geçmesi ile ortaya çıkar. Stres, ateş, hormonal değişiklikler ve travma ile aktif hale gelir. Uçuğun yayılımı oldukça yüksek bir orandır. Ve bulaşıcıdır. Hatta cinsel organa bile bulaşabilir.
 
 
uçuk
 
 
Uçuğu önlemek için yapılacaklar
-Asla uçuğu sıkmamalıyız ve patlatmamalıyız. Mümkün olduğunca mikrobu arttırmamak için temizlenmemiş elle dokunmamalıyız.
– Uçuğa dokunma durumunda başka bölgelere yayılmaması için hemen ellerimizi yıkamalıyız.
Sarımsak ile uçuğa veda edin!
Sarımsağın bir çok faydası olduğunu biliyoruz. Bunlardan biride uçuk. Öncelikle uçuğunuzu temiz bir pamuk ile nazikçe silin. Daha sonra temiz su ile yaptığımız buzu üzerinde eritin. Daha sonra bir diş sarımsağı oradan ikiye bölüp uçuk olan bölgeye hafifçe tampon hareketiyle sürüp bekliyoruz. Uçuğunuzun kısa süre içinde kaybolacağınızı göreceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica