Kadın.Net

Özel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Özel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Temel nemlendiricilerin yanı sıra serum ve jeller gibi belirli sorunları çözmek için uygulayabileceğiniz özel bakım yöntemleri vardır.
Anahtar bakım
Özel cilt bakımları çok farklı şekil­lerde, boyutlarda ve formüllerde karşımıza çıkabilir:
Serumlar ve jeller
Bunlar ultraviyole formüller içerir. Yağsız bir yapı ve yüksek konsantrasyonlu aktif malzemelerden olu­şur. Yağlı ciltler için olanlar dışın­da, diğerleri tek başına kullanılmak için dizayn edilmemiştir. Yaşlanma­ya karşı etkileri desteklediğinden, nemlendiricilerden önce kullanır.

Cilt sıkılaştırıcılar
Düzenli olarak cilt sıkılaştıran ve pürüzsüzleştiren bu ürünleri kullanabi­lirsiniz. Cilt üzerinde, sıkılaştıran ve çizgilerin görünümlerini yok eden in­ce bir tabaka oluşturarak çalışırlar. Et kileri kısa sürelidir ve üzerine kolay­lıkla makyaj uygulanabilir. Bu bakım­lar, özel geceler için veya kendinizi yorgun hissettiğiniz anlar için mü­kemmeldir.

Cilde enerji vericiler Bu kremlerde, cilt hücrelerinin üre­timini ve tedavisini hızlandırıcı özel maddeler bulunur. Canlanmış ve genç görünümlü bir cildin yanı sıra yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Ampul tedavileri

Bu aktif konsantre maddeler, taze­liklerini koruyabilmek için küçük mühürlü şişelerde veya ampullerde satılır. İçlerinde genelde bitkiler, buğday çekirdeği, vitaminler ve kolojen – hızlı ve etkili sonuç ver­mesinden dolayı kullanılır- bulu­nur. E vitamini, bir diğer etkili cilt bakımı kurtarıcıdır. Kapsülü kırarak açın ve hızlı bir bakım için cildinize uygulayın.

Lipozom kremleri

Kremlerin içinde, cilde yararlı mad­deler bulunduran küçük kürecikler vardır. Cildiniz tarafından emildiklerinde kabuklan kırılır ve maddeler harekete geçer.

ALFA-HIDROKSİL ASİTLER (AHA)

Daha çok meyve asitleri olarak bilinen alfa-hidroksil asitleri, doğal maddelerde bulunur. Örneğin; turunçgillerde sitrik asit, şarapta tartarik asit, ekşi sütte laktik asit, elmada ise malik asit vardır. Küçük miktarlarda kullanılan AHA’ lar, genellikle özel bakım ürünlerinin ana maddesidir.

Cildinizin yüzeyindeki ölü hücreleri bir arada tutan proteinleri kırarak çalışır. Daha sonra alttaki parlak ve canlı hücrelerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu hassas yöntem, tıkanın iş gözenekleri açar ve temizler, cildinizin rengini geliştirir ve çizgileri yumuşatır. Aslında genel cilt sorunları için en iyi çözüm yöntemidir. Her ne kadar birçok kadın, birkaç gün içinde etki I erini gördüğünü söylese de sonuçları en geç birkaç hafta içinde gözlemleyebilirsiniz.

Kadınlar farkına bile varmadan yüzyıllardır AHA’ ları kullanmış ve etkilerinden faydalanmıştır. Örneğin, Kleopatra’nın ekşi eşek sütünde banyo yaptığı söylenmektedir. Fransız kadınlar, ciltlerini pürüzsüz ve parlak yapması için şaraptan yararlanmıştır ve her iki eski güzellik yöntemi içerisinde AHA bulunmaktadır. AHA ürünleri, günlük nemlendiricilerin altında kullanıldıklarında en iyi etkilerini gösterir. Hassas göz ve dudak bölgesine uygulamaktan kaçınmalısınız. Eğer hassas bir cildiniz varsa size uygun olmayabilir ancak kadınların çoğu sadece hafif bir gıdıklanma hissettiklerini söylemiştir. İyi haber ise AHA ürünlerinin artık daha ulaşılır olacağı ve uygun fiyattaki ürünlerde de bulunabileceğidir. Orta gelir grubuna hitap eden birçok firma, ürünlerine AHA içeren maddeler eklemektedir. Eller ve ayaklar için de AHA maddeleri ne sahip ürünler bulabilir ve baştan ayağa bir bakım uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica