Kadın.Net

Kuru Ciltlere Bitkisel Çözüm

Kuru Ciltlere Bitkisel Çözüm

Cilt kuruluğu üzerindeki çatlaklar, dökülmeler ile kişileri rahatsız eden bir durumdur. Derinin normalden fazla su ve yağ kaybetmesi ile ortaya çıkar. Kuru bir cilt kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Kuru ciltlerde çatlaklar ve kırışıklıklar daha kolay meydana gelir. Her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlıktır. Cilt kuruluğuna evde çözüm arıyorsanız makalemizin devamını okuyabilirsiniz. Cilt kuruluğuna iyi gelen bitkiler ve doğal çözümleri sizin için sıraladık.

Mucizevi yağ: Zeytinyağı

kuru ciltler icin zeytinyagi Kuru Ciltlere Bitkisel Çözüm 2

Asırlardan beri Akdeniz ve yakın Ortadoğu bölgelerinde besin, ateş ve şifa kaynağı olarak kullanılan mucizevi bir üründür zeytinyağı. Kuru ciltler için bitkisel çözüm olarak zeytinyağı cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. İçeriğindeki antioksidanlar ciltteki hücresel yıpranmaları gidermede önemli bir rol oynar. Cilde uygulanan zeytinyağını, bir süre cildinizin üzerinde beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz.

Nemlendirici Maske Olarak Yoğurt

Kuru ciltlere çözüm

Yoğurt, içerdiği antioksidan enzimler sayesinde cildin kendisini onarmasını sağlar. Ayrıca cilt üzerindeki bakterileri öldürmede de etkilidir. Maske olarak cilde sürülen yoğurt, biraz bekletildikten sonra su ile durulanır. Düzenli olarak bu maske uygulanırsa faydası görülecektir.

Badem Yağı

Cilde iyi gelen bitkisel yağlardan biri de badem yağıdır. Cildi sadece nemlendirmek ile kalmaz, içerdiği E vitamini sayesinde cildi besleme özelliği de vardır. E vitaminin yanı sıra, içerdiği antioksidanlar sayesinde cildin kendisini onarmasını da sağlar. Bu özelliği ile sağlıklı bir cilt için vazgeçilmemesi gereken doğal bir ilaçtır.

Aloe Vera

Cildi nemlendirmesinin yanı sıra aloe vera, ciltteki kızarıkları giderir ve mikropları öldürür. Yapraklarından çıkarılan jeli cildinize sürerek bir maske oluşturabilirsiniz. Bir süre böyle bekledikten sonra su ile durulayabilirsiniz. Ayrıca aloe vera, saç sağlığı için de tavsiye edilmektedir.

Kuru Cilt

Tropikal Bir İlaç: Hindistan Cevizi Yağı

Bu tropikal meyvenin yağı da cilt sağlığı için faydalıdır. Cildi nemlendirmesine ilaveten, yapılan klinik çalışmaları ile cildin yaşlanmasını geciktirdiği de kanıtlanmıştır. Hindistan cevizi yağını cildinize masaj ile yedirdikten sonra bir süre bekleyin. Daha sonra su ile cildinizi durulayabilirsiniz.

Diğer

Yukarıda bahsi geçen yöntemlere ek olarak şu doğal şifa kaynakları da cilt sağlığı için önemlidir: Tarçın, Gül Suyu, yeşil cay, muz, süt.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica