Kadın.Net

Kuru Ciltler İçin Bakım

Kuru Ciltler İçin Bakım

Cildinizde adeta bir numara küçükmüş gibi bir gerginlik hissi varsa siz kuru bir cilt tipine sahipsiniz de­mektir. Bunun nedeni, alt tabaka­lardaki sebum seviyesinin düşük olması ve üst seviyelerde az nem­lenme olmasıdır. En iyi durumda, yıkadıktan sonra, cildinizde gergin­lik ve kaşıntı hissedebilirsiniz. En kötü durumda ise cildinizde pul­lanma, kirpiklerinizde kepek, çizgi ve kırışıklıklarla birlikte erken yaş­lanma belirtileri görülebilir. En iyi görünümü elde edebilmek için dü­zenli bir bakım gerekmektedir.

Kuru ciltler için özel bakım

Kuru ciltlerde aşın sabun ve tonik kulla­nımı sorunlar yaratabilir. Ayrıca asın gü­neş ışınlan, soğuk rüzgar ve ısıtma sis­temleri de  üzerinde tara etki yapabi­lir. Bu etkilerden dolayı cildin nam sevi­yesini artıracak hassas bir bakım uygula­manız gerekir. Bu, güzel noktaları ortaya çıkartacak, cildinizi yumuşak ve esnek tutacaktır

Kuru Ciltler İçin Bakım Kuru Ciltler İçin Bakım 2

A 1 Bir pamuğu, yağlı göz temizleyicisine batırırı ve göz çevresini silin. Bu yağlı ürün aynı zamanda hassas göz çevresinin yumuşamasını da sağlaya­caktır. Ancak miktar çok önemlidir, eğer bu bölge­ye aşırı yağlı bir ürün uygularsanız şişkinlik ve ra­hatsızlık gibi sonuçlar doğabilir.

kuru cilt bakımı

A 2 Eğer geride kalan İnatçı makyaj kalıntıları var­sa onları, yağlı göz temizleme ürününe batırılmış bir kulak temizleme çubuğuyla temizleyebilirsiniz. Temizleyicinin göze temas etmemesine büyük Özen gösterin. Ancak kalıntıları temizlemek için kirpiklere olabildiğince yakın çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

kuru cilt bakımı 2

A 3 Cildinizin tam olarak temizlenmesi büyük önem taşıdığından krem temizleyici kullanın. Bir pamuk yardımıyla temizlemeden önce, temizleyici­yi birkaç dakika cildinizde bırakın. Cildi gerip çizgi oluşumuna neden olmamak için yukarı doğru hare­ketlerle temizleyin.

kuru cilt bakımı 1

A 4 Kuru cilt sorunu yaşayan birçok kadın, ciltlerindeki suyu hissedememekten şikâyet eder. Siz yine de fazla temizleyiciyi yok etmek ve cildinizi canlandırmak İçin yüzünüzü soğuk suyla yıkayabi­lirsiniz. Bu aynı zamanda kan dolaşımına da yar­dımcı olur.

A 5 Son olarak nemlendirici bir krem uygulayın. Akıcı bir losyon yerine yoğun bir kremi tercih edin. Çünkü bu tarz kremler, sudan daha fazla yağa sahiptir ve nemi artırır. Makyajı uygulamadan önce nemlendiricinin nüfuz etmesi İçin birkaç dakika bekleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica