enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DMAE

DMAE Hızlı Bir Anti-aging Yüz Germe
Devam edin. Lezzetli bir çikolatalı keke dişlerinizi geçirin. Sıcak bir günde soğuk bir akıntıya dalıverin. Uzun, tensel bir masaj ile kendinizi şımartın. Bu üç deneyim de anında haz gibi harika bir ödül vaat eder. Mutluluk ve tatmin duygularının kabarması kendiniz için hoş bir şey yap­manızdan hemen sonra ortaya çıkar.
Cildinize de aynı türden hızlı bir tatmin verebilirsiniz.Günah tatlısını bitirmek kısa bir zamanınızı alır, DMAE kompleksi görünen ve memnuniyet veren bir iyileşme üretir. Eğer sözcük, dikkatle ve günlerce süren uygulama görüntülerini gözünüzün önüne getirdiği ve sonunda sonuçlan görene kadar bir sürü para harcayacağınızı düşündüğünüz için sözde tedavilerden kaçındıysanız, DMAE fikrinizi değiştirecektir. Çabuktur, kolaydır ve işe yarar.

DMAE, dile zor gelen dimetilaminoethanol kelimesi yerine kullanılan mükemmel bir kısaltmadır. DMAE diğer besleyici maddelerle birlikte bir kokteylde karıştırıldığında -bir antioksidan temelde birleşen- ve topikal olarak uygu­landığında hızla ve çarpıcı şekilde sarkmış cildin görünümünü düzeltir. Ekstra bonus olarak DMAE pürüzsüzlüğün, parlak­lığın artışı ve çizgilerin azalması sonucunu vererek diğer antioksidanların etkilerini çoğaltır.

DMAE tam olarak nedir? Şimdiye kadar ele aldığım antioksidanlardan farklı olarak DMAE, zarı stabilize edicidir. Eşsiz yapısı nedeniyle DMAE gerçekten arasına karışarak hücre plazma zarının bir parçası olur. Bu durumda zar, baskıya karşı daha dayanıklı hale gelir ve stabilize olur. DMAE ayrıca serbest radikallere karşı koruma sağlar -muh­temelen hücre zarının diğer parçalarını serbest radikal saldırıya uğramaktan koruyarak- ve böylece bir antioksidan olarak hareket edebilir. Bu yüzden DMAE, bir antioksidan zar stabilizeridir. Hücre plazma zarının bozulmasını ve araşidik asidin ile iltihaplanmayı teşvik eden bir demet aracının üretimini önler. Diğer amino asitler ve besleyici maddelerle karıştırıldığında cilt üzerinde, çarpıcı bir sıkılaştırıcı etkisi vardır.

DMAE

Cildiniz Niçin Sarkar?

DMAE’nin cildi nasıl sıkılaştırdığına bakmadan Önce, yaşlanırken cildin niçin sarktığını anlamamız önemlidir. Özellikle yüzde yaşlanma; kırışıklık, renk bozulması, benek lenme, damarlarda çatlamalar ve parlaklığın azalması gibi ciltte birçok değişiklikle karakterize edilir. Fakat yüz, yalnızca cildin yüzeyindeki değişikliklerle yaşı göstermez. Diğer çok Önemli bir faktör de sıkılığın kaybıdır. Çenenin altı ile burnun üstündeki cilt ve gıdık düşmeye başladığında pek çok insan “yüz gerdirme” çığlıkları atarak en yakın plastik cerraha koşar. Bu mantıklıdır çünkü bugüne kadar hepimize sarkan cildimiz için çözümün yalnızca cerrahi olduğu öğretilmiştir.

Cildin kendisi, gerçekten kendiliğinden gevşeyip yerçekiminin gücüne teslim olmaz. Süreçte bundan daha fazlası vardır. Yaşlanırken kimyasallar ve cildi maksimum formda tutan kasları besleyen maddeler, yıllarca süren serbest radikal, zararın bir sonucu olarak azalmaya başlar. Bir plastik cerrah, cildi sıkılaştırmak için operasyon yaptığında gerçekte kasın altı kadar cildin kendisinde de odaklaşmaz. Cildin derinlerinde çalışır, kasları kendi eski yerlerine çeker ve yeni pozisyonlarında iyileşmeleri için diker. Kaslar aniden forma kavuştuğu için daha genç görünüm sağlanır.

Kaslar niçin sarkar? Kaslar ve cildin kimyası ile fizyolojisi üzerine biraz bilgi konuyu anlamamıza yardımcı olur. Ko­lunuzda bulunan bir kası hareket ettirdiğinizde ya da yüzünüzdeki kasları gülümsemek için kastığınızda bir sinyal, sinir (fonksiyonları bir elektrik teli gibidir) boyunca hareket ederek hizmete sokulan kasa gider. Sinir sonunun tam ucu, aralarında asetilkolinin de bulunduğu kimyasallara hazne görevi yapan bir ampuldür.

Sinir -ya da tel- doğrudan kas ile bağlantı kurmaz. Kontak noktasından kısa bir uzaklıkta durur. Bu kavşakta, asetikolinin de dahil olduğu bir dizi kimyasal, serbest bırakılır, bu kasların kasılmasına neden olur. Sinir, kasa çalışma vakti olduğunu söylemek istediğinde, sinirin ucunda ki ampul kasa bir çeşit nöromusküler uyarı çağrısı olarak hızlı bir asetilkolin atışı verir. Belli miktar asetilkolin, kas dokusuna her bırakıldığında temeldeki kasın şekillenmesi ya da hareketi ile sonuçlanır. Vücuttaki bütün sistemler gibi sinir sistemi de, serbest radikallerin sürekli saldırısı ve optimum beslenememe sonucunda yaşlanır. Yaşlanma bir kez başladığında üretilen asetilkolin miktarı ve bu kimyasalın kas üzerindeki etkisi azalır. Bu süreci tersine çevirmek için tek yol, -daha güçlü kas kasılması ve daha gergin cilt üreterek-vücutta gerçekten aktif asetikolin düzeyini artırmaktır. Bunu yeme alışkanlıklarınızı düzelterek ve hem içten hem de dıştan DMAE alarak başarabiliriz. Sonuç, genel sağlıkta düzelme ve cilt için optimal besleyici bir ortamdır.

DMAE Nasıl Yardım Eder?

DMAE için en iyi kaynak balıktır. Doğanın sunduğu beyin yiyecek. DMAE, merkezi sinir sisteminde bulunan ve mantıklı düşünebilmemizi sağlayan kimyasalları artırır. Milyonlarca insan bellek fonksiyonlarını güçlendirmek için DMAE kapsül­leri alır.

DMAE yaşlanmaya karşı durmada başarılı bir savunma olarak, her ne kadar başarılı bir kayda sahipse de geleneksel yaklaşıma göre bir antioksidan olarak düşünülmez. Bu geleneksel düşünceye rağmen DMAE, hücre zarlarını stabilize etmeye yardım ederek bir antioksidan gibi davranır. Hücre­lerin atıkları çıkarmasına ve yararlı besinleri tutmasına yardım ederek onları serbest radikal hasardan korur.

Bu alışılmamış besleyici madde, topikal olarak uygu­landığında yalnızca etkisini uygulamadan birkaç dakika sonrası gibi büyük bir hızla göstermekle kalmaz; zamanla cildi sıkılaştırmayı da sürdürür. Ve çok da güvenlidir. Yiyecek cinsi bir madde olarak düşünüldüğü için kendinize bir zarar vermeden yiyebilirsiniz ama denemenizi tavsiye etmem.

Fazla Stres Altındaki Cildi Yatıştırmak

Arka arkaya yapılan birçok çalışma, stresin sağlık üstündeki olumsuz etkilerini göstermiştir. Az sayıdaki çalışma ise stresli bir yaşamın aynı zamanda görünüş üzerinde de zararları olduğunu işaret etmiştir. 41 yaşında, Connecticut’ta bir kolej yöneticisi olan Martha, stresin İrlandalı teni üzerinde nasıl bir etki yaptığını zor yolla öğrenmişti. “Çok stresli bir işim vardı,” diyordu Martha, “ve yavaşça fakat net bir şekilde gözlerimin, alnımın ve ağzımın çevresinde çizgiler oluştuğunu görmeye başladım. Sanırım bazıları kaş çatma, diğerleri de ifade çizgileriydi, fakat kesinlikle işim nedeniyle belirginleşiyorlardı.

“Dr. Perricone’un çalışmalarını duymuştum, bu yüzden bir konsültasyon için gittim ve bana alfa lipoik asit ve DMAE içeren vitamin C ester tedavisi verdi. Kısa bir süre kulland­ıktan sonra, yüzümdeki fazla stresi aldı,” diye bildirdi Martha. “Ayrıca çenemin altında gerginlik kaybı oluyordu ve ürünleri kullanmaya başlar başlamaz cildim sıkılaştı.

“Yüzümdeki çizgiler yumuşadı ve cildim bir çeşit ışıltıya kavuştu. Fakat uygulamada en çok hoşuma giden cildimi iyi hissetmemdi. Hiç de zor değildi,” dedi Martha.

DMAE’yi Test Etmek

DMAE’yi klinik çalışmamım bir parçası olarak teste tabi tuttuğumda olumlu sonuçlar, açık şekilde fark edildi. Seçilmiş 17 hasta ile bir deneme yaptım, her hastanın yüzünün ve boynunun yarısına DMAE losyonu uyguladım ve 20-30 dakika bekledik. Bir dermatolog ve bir kozmetik uzmanına yüzün tedavi gören ve görmeyen kısımlarında bir fark olup olmadı­ğını sorduk. Tedavi gören ciltteki gelişme açıklıkla fark ediliyordu. Uygulama yapılan kısımların cilt formu, iyileşme gösterdi; daha sıkı, daha genç görünümlü yüzler ortaya çıktı. Etki, aşağı yukarı 24 saat sürdü.

Daha sonra DMAE’nin uzun süreli kullanımının cildin sıkılığında kalıcı bir artışa yardım edebileceğini saptadım. DMAE losyonunu, hastalarımda uzun süreli periyotlarla test ettiğimde inanılmaz sonuçlar gördüm. Hastalarımın bildirdiği ilk şey, daha ince bir görünüş kazandıklarıydı çünkü yüzle-rindeki kas formları iyileşmişti. Kırklarındaki bir kadın hastam, karşılaştığı insanların kendisine ne çeşit bir diyette olduğunu sorduklarını anlattı.13 kilo kaybettiğini sanmışlardı. Fotoğrafları da aynı şeyi gösteriyordu: Yüzü kesinlikle daha sıkı ve hatları daha belirgindi.

Uzun süreli kullanımda bazı hastalar, DMAE’nin şakak­larda meydana getirdiği artan kas formuna bağlı olarak burunlarının ucunda bir parça kalkma olduğunu bile fark ettiler. İnanın, bir yüze burnun ucundaki sarkmayı kaldır­maktan daha fazla genç bir görünüm veren hiçbir şey yoktur.

Bazı çalışma denekleri bir başka bulguyu da dikkatime sundular: DMAE losyonunu tekrarlayarak kullandıktan sonra burunları gerçekten daha ince görünüyordu. En heyecanlı değişimlerden biri, çalışmaya katılanların boyun ve çene çizgileri üzerinde DMAE’nin etkilerini ölçerken fark edildi. Yalnızca bir kez uyguladıktan sonra boyundaki cilt formu görünür şekilde iyileşmişti. Kullanımın birkaç haftasında, çene çizgisi daha belirgin hale geldi.

Bununla birlikte en çarpıcı etki, DMAE’nin göz kapak­larında meydana getirdiği doğal gerilmeydi. Çalışmaya katılan herkes kullanımdan yalnızca birkaç gün sonra göz çevresindeki ciltte daha sıkı, daha formda bir görünüş bildirdi.

Daha Dolgun, Daha Sıkı Dudaklar

Antioksidanlarla kombine edilmiş DMAE, ince dudak ya da dudak çevresinde yaşlanan cilt gibi diğer bir güzellik bilmecesine yardımcı olabilir. Bu bileşim, doğru kombinas­yonda çok ince olan ya da ince çizgiler ve kırışıklıklar gösteren dudakları gerçekten dolgunlaştırabilir. Muhtemelen bu kombinasyonun nasıl çalıştığının en iyi tanımlaması profesyonel makyaj sanatçısı Matthew Van Leeuwen tarafın­dan yapılmıştır. Style dergisinin bir sayısında, müşterilerinden hiçbirine, dudaklarını DMAE kompleksi ile (dudak dolgunlaştırıcısı olarak) hazırlamadan, renk uygulamadığını söylüyor. “Dudakların yarım saattir öpüşüyormuş gibi görünmesini sağlar,” diyor Van Leeuwen.

Bunlar, onun hayal gücü mü? Kesinlikle hayır. Klinik çalışmalar, DMAE’nin gerçekten daha dolgun, daha sıkı bir görünüş yaratarak dolaşımı ve formu artırdığını gösteriyor.

Vücudunuz için de Kazanç

DMAE uygulamasının etkileri yüz ve boyunla bitmez. DMAE losyonunun etkilerini ölçmek için bacakların arkasında ve kalçalarda yüzde kullanılandan birazcık daha güçlü bir losyon kullanarak bir başka çalışma daha yürüttüm. Losyon, bu bölgeye uygulandığında ciltteki çukurlarda düzelme 20 dakika içinde gerçekleşti. Vücut losyonu, çalışmaya katılan 20’li yaşlardaki gençlerde bile fark edilebilir sonuçlar ortaya çıkarttı. Benim için sürpriz olan, DMAE vücut losyonunun body-building yapanlar arasında da oldukça fazla taraftar toplaması ve yarışmalara çıkmadan önce kullanılmasıydı. Daha fazla kasın belirginleşmesine yardımcı olduğunu söylüyorlardı.

Ancak DMAE vücut losyonunun en iyi kullanımlarından biri gece kıyafeti, mayo ya da biraz vücudu sergileyen herhangi bir giysi içinde kesinlikle en iyi şekilde görünmek istediğiniz zamanlardadır. Size yalnızca bir kez uygulamadan sonra bile güzel, düzgün, sıkı bir görünüş vermeyi garanti eder. Yaşamlarını görünüşlerine bağlı olarak kazanan birçok insanın DMAE’yi makyajlarının ve bakımlarının düzenli bir parçası haline getirmelerine şaşmamak gerekir. Eğer alfa lipoik asit ile DMAE içeren vitamin C esteri kombine ederseniz, kaçınılmaz olan çizgileri, kırışıklıkları, renk bozuk­luklarını ve sıkılığın kaybını tamamen önleyemeseniz de, yaşlılık belirtilerinin tümüyle mücadele eder­siniz. Yaşlanmayla ilişkili değişimler kaçınılmazdır fakat hepsi; alerjik reak­siyonlar, diğer dokuları etkileyen prosedürler ya da ağrı şeklindeki yan etkiler olmadan ya da çok azı ile başarılı şekilde tedavi edilebilir.

Fakat bu inanılmaz antioksidanlar bile bilimin çok yakın gelecekte sunacaklarının yalnızca bir par­çasıdır.

Yorumlar

  1. blank Beyhan dedi ki:

    Bilgiler için çok teşekkür ederim .

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica