Kadın.Net

Boyalı Saçlara Bakım

Boyalı Saçlara Bakım

Saçını boyatmayan kadın yoktur. Genelde en çok saç rengi, depresyona giren bayanlar için çok değişir. Kendilerini iyi hissetmek için saçlarını şekilden şekile, renkten renge sokarlar. Bu da kadınlara biraz olsun moral vermektedir. Saç boyamaktan çok boyalı saçın bakımı da çok önemlidir. Saç temizken mi yoksa kirliyken mi boyanmalıdır,  sorusunu sık sık duyuyoruz ancak iki durumda iyi sonuçlar vermektedir. Yalnız saçınızda jöle, biryantin, sprey ve köpük gibi maddeler olmadığı zaman boyamanız gerekmektedir. Çünkü bu maddeler saçın boyanmasını engeller. Kadınların endişe duyduğu diğer bir olayda boyanın saç döküp dökmediğidir.

Ancak boya saçı dökmez, dökülen saçlar ya bir rahatsızlıktan ya da mevsimsel  değişimlerden kaynaklanmaktadır. Saçlarımız ayda 1 cm uzar bu yüzden 4 ile 5 hafta arasında saç diplerinizi boyamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde çok sık boyanan saç diplerinde yanmalarına sebep olur. Bu da saçınızın yıpranmasına, kırılmasına  sebep olur. Saçlarımızı boyadıktan sonra genelde boya yüzünüze, ellerinize falan bulaşır. Bunların kolay temizlenmesi için öncelikle nemlendirici krem sürerseniz boyanın çıkımı kolaylaşır. Kaş ve kirpikler boya ile boyanmaz, eğer kaş ve  kirpiklerinizi boyatmak istiyorsanız özel kaş ve kirpik boyası ile boyayın.

Saçınızda kına varsa saçlarınıza boya uygulamayın. Kına saç tabakasının üzerine  yerleşir ve çıkması biraz zaman alır ancak kına saçı besler ve sağlıklı olmasını  sağlar yine de kınanın üzerine boya sürmeyiniz. Saç rengini açmak için saça fazla oksidasyon kremi kullanmak manasızdır. Boyaların  içinde bulunan oksidasyonlar saç için idealdir. Saç boyatırken, renk seçimi saç için çok önemlidir. Eğer saçınızda çok beyaz yoksa ve saçınız az ise saç renginizin bir ton açığı kadar renk seçebilirsiniz. Daha önce boyanmış ya da saçında fazla beyaz olan saçlarda ise daha koyu renkler tercih edilmelidir. Saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız, saçlarınıza kuru saçlara değil nemli saçlara bakım uygulayın böylece daha fazla yarar sağlamış olacaksınız. Genelde en çok saç rengi, depresyona giren bayanlar için çok değişir. Kendilerini iyi hissetmek için saçlarını şekilden şekile, renkten renge sokarlar.

saç bakımı, saç boyama

Bu da kadınlara biraz olsun moral vermektedir. Saç boyamaktan çok boyalı saçın bakımı da çok önemlidir. Saç temizken mi yoksa kirliyken mi boyanmalıdır,  sorusunu sık sık duyuyoruz ancak iki durumda iyi sonuçlar vermektedir. Yalnız saçınızda jöle, biryantin, sprey ve köpük gibi maddeler olmadığı zaman boyamanız gerekmektedir. Çünkü bu maddeler saçın boyanmasını engeller. kadınların endişe duyduğu diğer bir olayda boyanın saç döküp dökmediğidir. Ancak boya saçı dökmez, dökülen saçlar ya bir rahatsızlıktan ya da mevsimsel  değişimlerden kaynaklanmaktadır. Saçlarımız ayda 1 cm uzar bu yüzden 4 ile 5 hafta arasında saç diplerinizi boyamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde çok sık boyanan saç diplerinde yanmalarına sebep olur. Bu da saçınızın yıpranmasına, kırılmasına  sebep olur. Saçlarımızı boyadıktan sonra genelde boya yüzünüze, ellerinize falan bulaşır. Bunların kolay temizlenmesi için öncelikle nemlendirici krem sürerseniz boyanın çıkımı kolaylaşır.

Kaş ve kirpikler boya ile boyanmaz, eğer kaş ve  kirpiklerinizi boyatmak istiyorsanız özel kaş ve kirpik boyası ile boyayın. Saçınızda kına varsa saçlarınıza boya uygulamayın.Kına saç tabakasının üzerine  yerleşir ve çıkması biraz zaman alır ancak kına saçı besler ve sağlıklı olmasını  sağlar yine de kınanın üzerine boya sürmeyiniz. Saç rengini açmak için saça fazla oksidasyon kremi kullanmak manasızdır. Boyaların  içinde bulunan oksidasyonlar saç için idealdir. Saç boyatırken, renk seçimi saç için çok önemlidir. Eğer saçınızda çok beyaz yoksa ve saçınız az ise saç renginizin bir ton açığı kadar renk seçebilirsiniz. Daha önce boyanmış ya da saçında fazla beyaz olan saçlarda ise daha koyu renkler tercih edilmelidir. Saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız, saçlarınıza kuru saçlara değil nemli saçlara bakım uygulayın böylece daha fazla yarar sağlamış olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica