Kadın.Net

Bitkisel Saç Boyaları

Bitkisel Saç Boyaları

İnsanoğlunda daha güzel görünme arzusu tarih boyunca hep süregelmiştir. Milattan önce 3 binli yıllarda Eski Mısırlılar­da bitkisel saç boyalarının varlığına dair kanıtlar bulunmuştur. Şayet saç boyama ihtiyacı kesinlikle varsa bitkisel saç boyası zararı olmayan en iyi alternatiftir.

Yaban mersini, mavi kantaron diğer adıyla peygamber çiçeği, çay, so­ğan kabuğu, çivit, kına, hatmi çiçeği ve diğer birkaç bitki karı­şımı saç boyası olarak kullanılagelmiştir.

Bitkisel saç boyalarına her saç başka bir tepki gösterdiği için, boyama işleminin sonucu hakkında kesin bir şey denilemez. Bu tür işlemlerde boyayı yapan kişinin deneyimi çok önemlidir. İstenen renk tutturuluncaya dek birçok defa boyama işlemi yapılabilir. Bu sebeple bitkisel saç boyalarıyla boyama kuaförler tarafından daha sık yapılmaktadır.

Bitkisel Saç Boyaları Boyası

Saç boyama ürünlerinin çoğunda “doğal maddelerle” üretilmiştir gibi cümlelerle satılan boyalar aslında doğal bitkiler değildir. Bu cümleler insanlara bitkisel boya izlenimi vermektedir.

Bayanların bitkisel boyaya karşı tereddütleri boyama işlemini yaptıktan sonra ortadan kalkmakta ve ortaya çıkan durumdan istisnasız hep­si memnun olmaktadır. En önemlisi de renklerdeki doğallık kadınları çok memnun etmektedir. Saç telleri güçlenmekte, canlı ve parlak görünüme kavuşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica