Kadın.Net

Bir Yumak Mutluluk

Bir Yumak Mutluluk

merhaba…
gerçek anlamda küçücük bir yumak bize büyük mutluluk yaşatabilir. hem bize hemde eğer yaptığımız iş sipariş ise sahibi ola kişiye. yapacak işinizin olmadığı zamanlarda boş oturup kafanızda kurmak yerine güzel bir örgüyle kendinizi oyalayabilirsiniz. kullanılmıyor eskide kaldı diyenler tabiki olacaktır onlarıda kafanıza çok takmayın. insanların ne düşündüğüyle çok fazla ilgilenirseniz eğer hayatınızın kontrolünü onların eline verirsiniz. sizin hayatınız siz yaşayın ne yapmak istediğinize kiminle yapmak istediğinize kendiniz karar verin. çevrenizdekilerinde buna saygı duymasını isteyin zamanla birde bakmışsınız artık kimse size müdehale etmiyor. hobilerden yola çıkıp buralara kadar gelmiş olmam da gerçekten şaşırtıcı. bi ucundan yakalayınca konu uzuyor da uzuyor 🙂
her neyse iğne oyası yada buna benzer hanımların yaptığı başka emekler paha biçilemez şeyler. ben ilk örgü örmeye başladığım zamanlarda daha ilkokuldaydım. yazları köye giderdik ve ordayken çok yaramaz bir çocuk olduğum için annem beni dizginlemek adına elişi verirdi elime 🙂 iğne oyası yapmaya başladığım zamanları hiç hatırlamıyorum bile. ilk defa çalıştığım yerde bir kızı yaparken görmüştüm ve çok şaşırmıştım bunu nasıl yapabiliyor diye çünkü bana çok zor geliyordu. annemden yapmayı yavaş yavaş öğrenmeye başladım. ilk zamanlarımda birçok yazma yapıp akrabalarıma hediye ettim. daha sonraları iyice alıştım yapmaya elim düzeldi gayet iyi işler çıkarmaya başladım. çevremdeki herkesten sipariş alıyordum. kuzenimin tavsiyesiyle facebook da bir sayfa açtım. büyüyeceğine hiç inanmıyordum aslına bakarsanız. hatta ilk zamanlar acaba 50.000 olur muyuz? diye bir paylaşım yaptığımı dün gibi hatırlıyorum. şimdi koskocaman bir sayfam var benimle birlikte o sayfadan para kazanan insanlar var. bu işi yapmaktan dolayı mutluyum. insanlara yardım etmeyi seviyorum iğne oyası yapmayı da seviyorum.
demem o ki böyle birşey düşünüyorum fakat cesaretim yok diyorsanız hiç düşünmeyin benim kadar internetten bilgisayardan anlamayan bir insan bunu yapıyorsa siz haydi haydi yaparsınız. sadece başlayın zaten sonrası geliyor. eğer hala desteğe ihtiyacım var yalnız başıma yapamam diyorsanız da beni bulun:) elimden gelen her türlü desteği sağlarım sizin için. hayat yardımlaşmayı bilenlere güzel çünkü.
umarım yazım hoşunuza gider okuduğunuz için teşekkürler…
hpşçakalın…..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica