Kadın.Net

Bebek anne sütünden ne zaman kesilir?

Bebek anne sütünden ne zaman kesilir?

Bebek 6 aylık olduğunda genelde ek gıdalara başlandığı için bebek kendiliğinden anne sütü daha az emmeye başlar. Genelde de 1 yaşa gelen bebek anne sütünden tamamen kesilir. Lakin bebek anne sütünü emmeye devam etmek istiyor ve annenin de herhangi bir sağlık sorunu yok ve sütü varsa 2 yaşına varana kadar anne sütü emmesinde bir sakınca yoktur.
Bebek anne sütünden ne zaman kesilir
Anne sütü emzirmeyi kesmek isteniyorsa, birden bire kesmek yerine etap etap kesilmelidir. Azaltarak yavaş yavaş kesilen süt, özellikle kış mevsimine denk getirilirse daha kolay sütten ayrılır. Herhangi bir hastalık ve seyahat durumunda bebeği sütten kesmemek gerekir.
Bunun yanında birde bire sütten kesilmesi gereken bulaşıcı bir hastalık söz konusu olursa, doktor süt salgısını azaltacak bazı ilaçlar verir ve böylece sütün hızla kesilmesini sağlar.
Bebek anne sütünden kesildikten sonra belli bir süre inek sütü içmesi normal bir süreçtir. Gelişmiş ülkelerde en çok tüketilen gıdalar arasında süt yer alır. Süt, çocuklarda gazoz, kola, şerbet gibi içeceklerden daha yararlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica