enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Ayaklarınıza düzenli bir bakım için zaman ayırmak yıl boyunca sağlıklı kalmalarını sağlayacaktır. Ayda bir uygulanabilecek bir bakım, görünüş­lerini oldukça güzelleştirecek ve ay­nı zamanda cildi yumuşatıp kan do­laşımını destekleyecektir. Bu bakımı aynı zamanda yaz başında veya tati­le gitmeden önce ayaklarınızı can­landırmak için de uygulayabilirsiniz. Bakımı tam olarak yapabilmeniz için en az bir saate ihtiyacınız ola­caktır veya kendinize izin verip yak­laşık iki saat bakımın tadını çıkarabi­lirsiniz. Bu zamanı rahatlamak için kullanın. Ayaklarınız üzerine yoğun­laşmanın, tüm günlük endişeleriniz­den kurtulmak için çok etkili bir yol olduğunu göreceksiniz.

ayak bakımı nasıl yapılır

Ayak bakımı

Verilen uygulamada lüks ayak arındırıcı-ları kullanılmıştır. Eğer bunu hazırlamak için vaktiniz yoksa içinde gevşetici özel­liklerinden yararlanabileceğiniz bitki yağları bulunduran bir ürün satın alın. Aynı zamanda banyo köpüğü veya ayak jeli, büyük bir kap, bir adet büyük ve iki adet küçük havlu, ayaklarınızı alabile­cek kadar büyük iki plastik torba, ponza taşı ve manikür aletlerine ihtiyacınız olacaktır.

Büyük bir kabı yansına kadar sıcak suyla doldurun. Kabı, yere serdiğiniz büyük bir havlunun üzerine yerleştirin. Biraz köpük jeli veya daha önce başka bir öz ile sulandırdığınız birkaç damla bitki ya­ğını suya ekleyin. Yeterli miktarda köpük üretebilmek için elinizle suyu köpürtün ve aramanın yayılmasını sağlayın. Her iki ayağınızı da suyun içi­ne koyduktan sonra arkanıza yaslanın ve 5 dakika boyunca gevşeyin. Ayaklarınızı sudan çıkarın ve suyun büyük bir kısmını alabilmek için yerdeki hav­luyla kurulayın.

A 2 Sağ dizinizin üzerine küçük bir havlu koyun ve sol ayağınızı dizinize alın. Sertleşmiş bölgelere özen göstermek şartıyla ayağınıza ve topuğunuza arındırıcı uygulayın. Ayağınızı plastik bir torbanın içine koyun ve güvenli bir şekilde bekletin.

Sağ ayağınız için de aynı işlemi uygulayın. 10 dakika bekleyin ve sol ayağınızdaki torbayı, arındırıcıyı temizleyecek seki İde çekerek çıkartın. Aynı işlemi sağ ayağınız için de uygulayın. Her iki ayağı­nızı da suyun içine sokun. Bu, kan dolaşımını destekleyecektir.

ayak bakımı 2

A4 Ayaklarınızı kaptan çıkarın. Sol ayağınızı sağ dizinizin üzerine koyun. Ponza taşıyla topuğunuza güçlü ve diğer bölgelere hafif baskı yaparak ovun.

Bu, cilt yapısının gelişmesine, besin zengini kanın yüzeye gelmesine ve görüntüsünün güzelleşmesi-ne yardımcı olacaktır. Aynı İşlemi sağ ayağınıza da uygulayın.

A 5 Tırnaklarınızı düz bir şekilde kesin ve bir törpüy­le uçlarını yumuşatın. Tırnak eti temizleme ürününü uygulamak için kulak temizleme çubuklarından ya­rarlanabilirsiniz. Birkaç dakika bekleyin ve daha sonra tırnak etlerini geri itin. Ayaklarınızı tekrar ısla­tıp tırnaklarınızı yeniden özenle kurulayın. Parmak­larınızın aralarına pamuk parçacıkları sıkıştırarak ayırın. Oje, cila ve tekrar ojeyi sürün. Kuruduktan, sonra, aynı işlemler için diğer ayağa geçin.

Lüks ayak arındırıcısı

Aşağıdaki tarif, ayaklar için mü­kemmel bir ayak temizleyici ve yu­muşatıcıdır. Cildinizi beslemek iste­diğinizde kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları almak için, ayaklarınıza zaman ayırın.

Malzemeler

•  Cildi yumuşatması ve beslemesi için 5’er mi ba­dem, jojoba ve gliserin yağı

•  5 mi yumuşatması ve temizlemesi için kil ve ka­ya tuzu

•  10 mi ayak köpüğü veya banyo köpüğü – cildi temizlemek ve ölü deriyi yumuşatmak için

• Aromalı rahatlatıcı etkisi için 3 damla bitki yağı En sevdiğiniz yağı seçip mandalina, sardunya, la­vanta ve limon gibi rahatlatıcı temizleyici karışım­ları deneyin.

Küçük, temiz bir şişenin içinde kö­püğü, bitki yağını ve gliserini karış­tırın. Diğer malzemeleri hazırlarken şişeyi çalkalayın. Fullers Earth ça­murunu ve kaya tuzunu orta boy bir kaba koyup karıştırın. Badem yağı ve jojoba yağını da ekleyin. Kâseye gliserin ekleyin ve tüm mal­zemeleri metal bir kaşıkla karıştırın. Karışımın artık akıcı bir macun ol­ması gerekiyor.

Mine çiçeği ve lavantayla ayak banyosu

Malzemeler

•  15 gr kurutulmuş mine çiçeği

•  30 mi kurutulmuş lavanta

•  5 damla lavanta yağı

•  30 mi elma sirkesi

Mine çiçeğini ve lavantayı geniş bir kâsenin içine koyun ve ayaklarınızı kaplayacak kadar sıcak su ekleyin. Su soğuduğunda lavanta yağını ve elma sirkesini ekleyin. 15 dakika boyunca ayaklarınızı bu suyun için­de tutarak rahatlayın. Daha sonra ayağınızı kurulayın.

ayak bakımı

AYAK BAKIMI

Pedikür, ayaklarınızın sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlayacaktır. Bazı özel gereçlere ihtiyacınız olacak ancak bu gereçler uzun ömürlü olduğu için değerli bir yatırım yapmış olacaksınız.

• Oje temizleyici: Nemlendiren bir temizleyiciyi seçmek iyi bir fikirdir.

• Pamuk: Tırnak cilasını çıkarmak ve oje sürerken ayak parmaklarınızı birbirinden ayırmak için idealdir.

• Tırnak fırçası: Tırnakların içini temizlemek için uygundur.

• Kulak temizleme çubukları: Tırnak etlerini geri itmek için gereklidir.

• Ayak tırnağı makası: Bunların kullanımı genellikle diğer makaslardan daha kolaydır.

• Zımparalı tırnak törpüsü: Ayak tırnakları, el tırnaklarından daha serttir. Bu nedenle daha sert bir törpü kullanmanız gerekir.

• Kütikiil temizleyici: Tırnak etlerini, yani tırnak kenarındaki ölü derileri yumuşatmak ve temizlemek için kullanılır.

• Oje ve cila: Tırnaklarınızın son bakımını sağlamak ve güzel bir  görüntü kazandırmak için kullanılır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica