Kadın.Net

Alın Germe Estetik Ameliyatı

Alın Germe Estetik Ameliyatı

Alın germe estetik ameliyatı, alın bölgesinde çizgileri, kırışıklıkları, sarkmaları yok etmek için uygulanan son derece yüz güldürücü sonuçlar veren bir tür yüz estetiği ameliyatıdır.

Kişinin yaşının ilerlemesi, çok fazla kaşları çatarak duran yüz ifadesi, hızlı kilo alıp, hızlı zayıflama sonucunda meydana gelen cilt deformeleri gibi sebeplerle ortaya çıkan alın sarkıklıkları, kaş sarkıklıkları, alın çizgileri, alın kırışıklıkları gibi sorunlara bir seans estetik ameliyat ile çözüm getiren estetik alın germe ameliyatı, hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen en çok tercih edilen estetik ameliyat türlerindendir.

Alın Germe Estetik Ameliyatı için anestezi uygulanır mı?

Alın germe ameliyatı, genel anestezi ile tam teşekküllü bir hastane ortamında yapılması gerekir?

Alın germe estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Alın germe estetik operasyonu iki farklı şekilde yapılmaktadır. Birincisi klasik alın germe estetik ameliyatı, ikincisi endoskopik alın germe ameliyatı. Klasik alın germe ameliyatı esnasında kafa derisi bir şakaktan diğer şakağa kadar saçların içinden geçilerek kesiliyor. Alın bölgesi yukarıya çekilerek gerdiriliyor ve fazlalık olan deri kesilerek alınıyor. Hemen akabinde gerdirilmiş olan alın derisi tekrar dikiliyor. Ancak bu tür klasik alın germe ameliyatında kafanın arkasında uzanan kesi izi saçı olmayan erkekler için görünüm açısından negatif bir sonuç doğurduğu için çok fazla tercih edilmemeye başlandı. Modern estetik ameliyat cerrahisinden alın germe estetik ameliyatları artık endoskopik olarak uygulanmaya başlandı. Bu şekilde sağ ve sol şakak bölgelerinden 1 cm lik, alın bölgesinin sağ ve sol üst kısımlarından 1 cm lik olmak üzere saçlı derinin içinde kalacak biçimde kesiliyor ve bu kesilerin içine minik kameralar yerleştiriliyor. Diğer kesi yerlerinin içine de endoskopik ameliyatlar için özel olarak tasarlanan cihazlar kullanılarak monitördeki kameranın yansıttığı görüntü eşliğinde alın bölgesindeki deriyi kaşların alt kısmına kadar zemindeki kemikten sıyrılıyor.

alin germe estetik ameliyati Alın Germe Estetik Ameliyatı 2

Kemik ile deri birbirinden ayrılmasının ardından alın ile kaş arasındaki çizgilere sebep olan ince ince demet kesilerek kaslar zayıflatılıyor. Hemen akabinde kemikten ayrılan deri yukarı doğru çekilip gerdiriliyor ve sabitleniyor. Bu sabitleme işlemi için birkaç farklı yöntem kullanılabiliyor. Bazı ameliyatlarda kemiğin içinden ufak bir delik açılıyor ve alın derisini kemiğin içinden geçirilen dikişlerle sabitliyor. Kimi estetik alın germe ameliyatlarında ise 2-3 mm lik tıbbi vidalar kullanılıyor bu şekilde sabitleniyor. Aslında hangi sabitleme yönteminin yönteminin kullanıldığının alın germe ameliyatı sonucu açısından bir önemi yoktur. Genel olarak kullanılan yöntem olan kesi yapılan yerleri ince ve kendiliğinde eriyen dikişlerle kapatılmasının sonucunda hem alın bölgesi geriliyor hem de kaşlardaki sarkmalar kendiliğinden düzeltilmiş oluyor. Bu yöntem şu anda alın germe estetik ameliyatları için kullanılan yöntemdir. Zira eski ameliyat yöntemine göre başın bir ucundan bi ucuna ulaşan ameliyat kesi izi bu yöntem sayesinde olmamaktadır.

Alın germe estetik ameliyatı fiyatı ne kadar

Alın germe estetik ameliyatı, yapılacak müdahalelere göre, hastaneye ve plastik cerraha göre değişmekte olup ortalama 3.500 ila 4.500 tl arası bir fiyat ile karşılaşabilirsiniz.

Kimler alın gerdirme ameliyatı olabilir

Alın germe ameliyatı genelde 40 ve üzeri yalardaki hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilir. Bazı durumlarda 40 yaş altında da gerekli durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir.

Alın germe estetik ameliyatı öncesi ve sonrası

Alın germe ameliyatı genel anestezi uygulanarak, hastane ortamında ameliyathanede plastik cerrahlar tarafından yapılır. Ortalama ameliyat süresi 1 ila 1,5 saat olan estetik alın germe operasyonu bittikten sonra ilk 3-4 gün yüzünüzde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Ancak bu günlük hayatınızı etkileyecek biçimde değildir. Alın gerdirme estetik ameliyat sonrası her estetik ameliyat sonrası olduğu gibi bir nebze ağrı, sızı olabilir ancak doktorunuz önereceği ağrı kesiciler bu şikayetlerinizi ortadan kaldıracaktır. Estetik alın gerdirme operasyonu sonrası pansumanlarınızı ve kontrollerinizi düzenli olarak yaptırmalısınız. İki farklı biçimde yapılabilen estetik alın germe ameliyatından hangi yöntemin sizin için uygun olacağına doktorunuz birlikte karar verebilirsiniz. Estetik alın germe ameliyatının ardından aynı gün evinize dönebilirsiniz. Çok nadir durumlar dışında hastane kalmanıza gerek yoktur. Doktorunuzun onayı ile estetik alın gerdirme ameliyatından 3-4 hafta sonra spor yapabilirsiniz. İş hayatına dönmek için 3 gün evde istirahat etmeniz daha faydalı olacaktır. Son derece etkili ve başarılı sonuçlar doğuran alın germe ameliyatı kalıcı sonuca bağlı olup, olduğunuz yaştan birkaç saatlik bir ameliyat ile daha genç görünüme kavuşursunuz. Başarılı bir alın germe ameliyatı ile, sarkmış kaşlar kalkar, alın bölgesinde çizgiler ve kırışıklıklar yok denecek şekilde azalır, Bakınız: botoks

Kaşlarını fazla çatan insanlarda görülen kaşlar arası dik çizgi yok olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica