Kadın.Net

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Gebelikte tüm hormonal aktiviteler arttığı gibi saçın uzaması için gerekli olan güçlenmesi için gerekli
olan büyüme hormonlarındada bir artış vardır. Saçlar gebelik esnasında olağan üstü bir güçlenme yoluna girer.

Saçlar çok dökülürler saçlarda dökülme neredeyse sıfıra yakın olur. Doğum işlemiyle birlikte bütün hormonlar yani büyüme hormonları azaldığı gibi saçların gelişmesini etkileyen hormonlardada bir düşüş meydana gelir.

hamilelik sonrası saç dökülmesi

Bu aslında bir fizyolojik bir geri dönüştür. Bazen aşırı dökülmelere sebep olacak ani düşüşler orta çıkabilir. Böyle durumlarda lohusalıktan söz edilen dökülmelerden konuşulmaya başlanılır. Lohusalık döneminde dökülen saçların nedeni tamamen büyüme hormonların yavaşlamasıyla meydana gelir. Saçlar büyüme faktörlerinden uzaklaştığı için saçların kaybı görülür. Bu gibi durumlarda saç tedavisi gerekli olmaktadır. Lohusalık döneminde saç derisine sürülen losyonlar önerilmektedir. Yeni saç çıkmasını kolaylaştırmak adına saçlara bakım yapılması gereklidir. Yeni doğum yapmış anne adayının kendini yeni bir yaşama başlangıcı olarak gördüğü bu dönemde güzelliğinden giden birşeyler görmesi anne için pek iyi olmayacaktır. Ama bu korkulacak bir durum değildir. Kesinlikle kel kalmazsınız. Tabi önlemini almamanız anlamanı gelmez bu. Yanlız olmadığınızı b,lmeniz gereklidir. Belli bir dönem toparlanmanız için kendinize zaman ayırın daha sonra saçlarınızda kendinizde ufak değişiklikler isteyeceksiniz. İşte ozaman baştan tırnağa kendinizi hem yenileyin hemde sıkı bir bakıma girin.

Belli bir dönem uykusuzluk çekilecek tabi hepsi dünyanın en tatlı uykusuzluğudur. Ama siz biraz yükünüz hafiflediği ve zamanınızın arttığı dönemde hemen kendinizi yenilemeye saçlarnızdan başlayın ve hemen bir bakım kürü uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica