Kadın.Net

Kolay Ve Hızlı Saç Uzatma

Kolay Ve Hızlı Saç Uzatma

bakımlı saç, kolay uzatma yolları

sağlıklı bir insanda yaklışık yüz ve yüzellibin arasında saç teli vardır. Yaklaşık ömürleri ise 4 yıl kadardır. Bizlere yaşamsal bir katkıları yoktur. Bizi soğuktan korurlar UV ışınlarından korurlar.

Saçların en büyük görevi sosyal ve piskolojik açıdan bizi fiziki anlamda tamamlayan bir parça olmalarıdır.

Saçlarımız kendileriniz periyodik olarak yenilerler. Büyüme ve dökülme dönemleri birbirlerini takip eder eğer bi sorun olmazsa bu sürkülasyon ömür boyu devam eder.

Normal olarak sağlıklı insan saçı ayda bir birbuçuk metre kadar uzadığı kanıtlanmıştır. Eğer saçlarınız daha yavaş uzuyorsa ve cansız bir görünüme sahipse öncelikle saçlarınızın genel sağlığıyla ile ilgili önlem almak gerek.

Bunun için saçlarınızı güçsüzleştiren bir hastalığınız varsa ki genellikle kansızlık oluyor bu özellikle genç bayanlarda sık rastlanan bir durumdur. Hormonel bir problemler olabiliyor bunun önüne geçmek gerekir.

Yine ülkemizde bölgesel olan faktörler çok fazla örnek olarak doğu karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız yapısal olarak daha ince telli saçlara sahipler ve genç yaşlarda saçlarda seyrekleşme görülebiliyor.

 

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için özellikle saç bakımını daha düzenli periyodlarda yapmalısınız.

Saçların kırılmasına fırsat vermeden saçlara uygun şampuan kullanmakla ve uygun sıklıkta kullanmak gerekiyor. Saç bakımlarını her hafta düzenli yapmak ve günlük haftalık kürler yapmalısınız.

Boyalı saçlara çok dolaştığı için krem kullanmalıdırlar çok saç diplerine gelmeden. Daha saçları zayıf olanlara özel yağlar ve besleyici madde bakım kürleri içeren ürünlerle saçınıza uygulamalısınız.

Saçlarımızda cildimiz gibi yıkandıktan sonra neme ihtiyaç duyarlar.

Saçınıza doğal olan bir maske önerebilirim: Sarmısağı ezip diplerine az suyla masaj yapın ve yıkayın daha sağlıklı görünecek ve daha sağlıklı uzayacak.

saç uzatma yolları, saç bakımı

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica