Kadın.Net

Doğal Peeling

Doğal Peeling

Vücudun her bir yerinin ihtiyacı olan temizlenme yöntemi olan peeling sayesinde cildin yenilendiğini, tazelenip nefes aldığını hissedersiniz. Peeling uygulaması için çok pahalı kozmetik ürünlere ihtitaç duymadan evde ve plajda kolaylıkla uygulayacağınız bir çok yöntem var. Bunların en başında gelen deniz kumu peelingi cildinizin yenilenmesini ve nefes almasını sağlarsınız. Peeling uygulaması için yaz aylarında sık sık gittiğiniz plaj kumlarını vücudunuzun her yerine uygulayın. Öncelikle deniz kenarında dalgaların vurduğu kıyıda ayaklarınızı uzatın ve derin bir nefes alarak suyun tadını çıkarın.

Doğal Peeling

Denizin sesi bir yandan ruhunuzu dinlendirirken öte yandan cildinizide rahatlatın. Islak deniz kumlarını ellerinize alarak vücudunuzun her yerine yuvarlak hareketlerle hafif hafif masaj yapın. Özellikle yüzünüze masaj uygularken biraz daha nazik davranın. Bacaklarınızı, diz kapaklarınızı, kıl dönmesi olan bölgeleri, poponuzun bacak ile birleşen kısmını yuvarlak masaj hareketleriyle rahatlatın. Popo ve bacağın birleştiği nokta üzerine oturulan bölge olduğu için kıl dönmesi ve isilik gibi kırmızılıklar biraz daha yoğun olmaktadır. Bu durumda o kısma biraz daha uzun süre ayırmalı ve sert masaj yapmalısınız. Uzun süre yapılması gereklidir çünkü kıl dönmelerinin çok olduğu bu bölgenin arınması için yaklaşık 10 dakikalık masaja ihtiyaç vardır. Deniz kumu ile yapacağınız peeling ile cildinizin yumuşadığını ve rahatladığını hissedeceksiniz.

Kış aylarında peeling uygulaması için deniz kumu bulmanız biraz zor olacak bu nedenle içtiğiniz kahvenin telvesini kullanın. Her kahve içtikten sonra belli bölgelere uyugulayacağınız masaj cildinizin yenilenmesi için faydalı olacaktır. Özellikle kahvenin içerisine birkaç damla limon sıkarsanız sivilceler var ise kurumasına yardımcı olacaktır. Kahve içmeyenler haftada bir defa şeker eklemeden bol kahve koyarak yapın ve telvenin içerisine bir kaç damla taze limon sıkın. Cildiniz için doğal ve etkili peeling yöntemleri oldukça kolay olacaktır. Kimyasal ürünlere paranızı vermeyin ve doğal, sağlıklı cilt bakım ürünlerinizi kendiniz evde hazırlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica