Yaz Ayında Hamile Olmanın Faydaları Nelerdir?

Yaz Ayında Hamile Olmanın Faydaları Nelerdir?

Hamile kaldınız ya da hamile kalmayı planlıyorsunuz. Zaman olarak ise yaz aylarını planladınız. Ancak gelin görün ki çevreden hep olumsuz cevaplar, yorumlar aldınız. Hiç birisini kafanıza takmayın. Çünkü biz sizlere yaz aylarında ki hamileliği tavsiye ederiz. Bununla beraber size aslında söylenen zararlarını olumsuz yönlerini değil, faydalarını da söyleyeceğiz. Elbette yaz aylarında hamile olmanın zorlukları vardır ancak kolaylıkları ve faydaları da var. Ancak hamileliğin bazı zorlukları ile başa çıkmak yaz aylarında daha kolaydır.

Hamilelikte en çok istenilen şey sürekli dondurma yemektir. Ancak bunu yaz aylarında rahatlıkla istediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Hamilesiniz ve kış olduğunu farz edin. Hastalanmamak ve bebek zarar görmesin diye istediğiniz kadar yiyemezsiniz. Ancak yaz ayında hamile olsanız ne zaman olursa olsun istediğiniz kadar dondurma yiyebilirsiniz. Yaz aylarında tükettiğiniz dondurmanın sizin için bir zararı yoktur.

Yaz Ayında Hamile Olmanın Faydaları Nelerdir

Beklide en zorlarından birisi hamileyken bütün gün boyunca zaten şişmiş ayaklarınız o kapalı ayakkabıların ve botların içinde olması.hamilelik boyunca ayaklarınız sık sık şişeceği için ayakkabı giymek size zor gelecek ve bundan oldukça çok sıkılacaksınız. Ancak ya ayında hamile iseniz terlik ve babetlerle rahat bir ayak ve rahat bir yaz hamileliği geçirirsiniz. Terlik ve

babetlerle yaz boyunca rahat rahat dolaşabilirsiniz.

Hamile olduğunuz için sürekli yürüyüşler yapmak zorundasınız. Hem bebek sağlığı hem de anne sağlığı için. Bunu en iyi yapacağınız zaman ise yazdır. Kışın çıktığınızda soğuktan hasta olma ihtimaliniz olabilir. Ancak yazın böyle bir sorununuz olmayacak ve her durumda rahat olacaksınız. Ayrıca yaz günlerinde dışarıda, sahilde, park ve bahçelerde en gölge ve rahat yerler size aittir.

Ayrıca yaz kış kilo derdine de düşmeyeceksiniz. Özellikle kışın alınan kiloları yazın vereyim telaşı hiç olmayacak. Çünkü sizin karnınızda zaten bir tatlı kilonun olacak. Kimse sizin kilonuza dikkat etmeyecek ya da siz denize girerken vs.. durumlarda kiloları sorun yapmayacaksınız. Bu yaz ayı hamileliği sizinde çok hoşunuza gidecek.Kış boyunca aldığınız kiloları vermek için çaba harcamanıza gerek kalmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica